Protetyka w Opolu

Dentysta w ramach protetyki wykonuje szereg różnorodnych zabiegów.

protetyka opole

  • Korony i mosty porcelanowe (na podbudowie z metali szlachetnych – złoto i nieszlachetnych)
  • Korony całoceramiczne
  • Licówki kompozytowe i porcelanowe
  • Mosty typu Meryland (bez szlifowania zębów) – porcelanowe i kompozytowe wzmacniane włóknami szklanymi
  • Odbudowa złamanych zębów (wkłady koronowo-korzeniowe)

Co to jest proteza szkieletowa?

Tą proteza wykonana techniką odlewniczą. Cechuje się dużą wytrzymałością, stabilnym utrzymaniem, jest zdrowsza dla zębów własnych pacjenta, gdyż siły żucia rozkładają się bardziej fizjologicznie niż w klasycznej protezie akrylowej. Taka proteza zajmuje w ustach mniej miejsca i jest wygodniejsza.

Co to są korony i mosty protetyczne?

Jeśli ząb jest tak mocno zniszczony, że niemożliwa jest jego odbudowa za pomocą kompozytu światłoutwardzalnego, lekarz wykonuje sztuczny ząb pokryty porcelaną wypalaną w specjalnych piecach w laboratorium protetycznym. Taki ząb nie różni się wyglądem od pozostałych zębów. Jeśli zęby trzeba usunąć osadza się brakujący ząb na zębach sąsiednich.

Czy zawsze trzeba uzupełnić brakujące zęby?

Tak, chyba ze usunięto ostatni ząb w łuku zębowym. Wszystkie braki zębów, które sąsiadują z zębami pacjenta trzeba uzupełnić. Jeśli się tego nie zrobi w odpowiednim czasie, zęby sąsiednie nachylają się do luki, co prowadzi do zaniku kości po stronie luki. Poza tym obniżeniu ulega wysokość zwarcia zębów, co prowadzi do chorób stawów skroniowo- żuchwowych i starczego wyglądu.

leczenie protetyczne Opole