wybielanie zębów w OpoluWybielanie zębów w Opolu

Stomatolog z Opola zaprasza do gabinetu stomatologicznego na wybielanie zębów.

Zoom Advanced Power jest to najbardziej efektywny system wybielania zębów, jaki kiedykolwiek powstał.

Po kilku 15 minutowych sesjach można się cieszyć z idealnie białych zębów. Badania kliniczne dowodzą, że aż 50% pacjentów, którzy skorzystali z Zoom! Advanced Power, uzyskuje kolor B1 lub lepszy!

Nowa, zaprojektowana ergonomicznie lampa do wybielania Zoom! Advanced Power dzięki zaawansowanemu systemowi pozycjonowania zapewnia pacjentom niespotykany komfort.

Współczesne metody wybielania zębów

Współczesne metody wybielania zębów mogą skuteczne rozjaśnić kolor, a także zniwelować przebarwienia związane z czynnikami genetycznymi, antybiotykami zażywanymi w dzieciństwie itp. Metoda wybielania jest uzależniona od tego jak szybko i jak skuteczne chcemy zmienić kolor zębów.

Wybielanie zębów w OpoluLampowe wybielanie zębów

Metoda z wykorzystaniem żelu aktywowanego światłem jest najskuteczniejsza. ponieważ dzięki reakcji „photo-fenton”, która zachodzi pomiędzy nadtlenkiem wodoru a żelazem powstaje rodnik grupy wodorotlenowej, określany jako „pogromca przebarwień”. Światło, emitowane przez lampę Zoom, w sposób cykliczny odnawia żelazo. Pozwala to na utrzymanie ciągłej produkcji rodników grupy wodorotlenowych i szybsze usuwanie przebarwień, co w oczywisty sposób poprawia rezultaty wybielania. Przeprowadzane testy dowodzą, że może dojść do rozjaśnienia koloru zębów nawet o 8 odcieni.

Światowy potentat w dziedzinie wybielania zębów, amerykańska firma Zoom opracowała system skuteczny, a przy tym niezwykle bezpieczny dla pacjenta. Pacjent przed zabiegiem powinien zostać przebadany przez lekarza stomatologa, lub higienistkę stomatologiczną. Warunkiem zakwalifikowania do zabiegu są głównie zaleczone zęby i zdrowe dziąsła.

Wybielanie nakładkowe

Aby wybielać zęby w domu, należy najpierw udać się do gabinetu stomatologicznego i przygotować wycisk zębów. W laboratorium technik dentystyczny sporządzi na jego podstawie model specjalnej nakładki. Będzie ona służyła jako forma, którą po wypełnieniu żelem wybielającym zakładamy na zęby. Proces wybielania prowadzony pod nadzorem lekarza jest bezpieczny. Badania kliniczne potwierdzają, że zabieg ten nie powoduje uszkodzenia struktury szkliwa. Podczas procesu wybielania może pojawić się okresowa nadwrażliwość na bodźce termiczne, która szybko mija po zakończeniu stosowania żelu wybielającego. Pierwsze efekty są widoczne już po drugiej dobie stosowania zabiegu. Wybielanie nie powinno trwać dłużej niż dwa tygodnie, efekt zaś pozostaje na stałe.

Bezpieczeństwo

Stosowane obecnie metody wybielania są gruntownie przebadane nowoczesnymi metodami mikroskopowymi, którymi nie stwierdzono niekorzystnych zmian w tkankach zęba. Wybielanie odbywa się przez usunięcie substancji organicznych z pomiędzy kryształów hydroksyapatytu tworzących szkliwo. Sporadycznie może pojawić się przejściowa nadwrażliwość na bodźce termiczne. U tych pacjentów stosuje się preparaty znoszące nadwrażliwość.

Trwałość efektu

Efekt utrzymuje się do dwóch lat od wybielania, pod warunkiem właściwego dbania o zęby. Picie dużej ilości herbaty, kawy, palenie papierosów itp. powodują, że zęby stopniowo ciemnieją. Po pewnym czasie można zastosować zabieg przypominający, polegający na noszeniu godzinę dziennie przez 2-3 dni szyn z żelem. Szyny pacjent dostaje po zabiegu na własność.